Agro Depo - Innovative Agricultural Solutions
Fide Dikim Makinesi / Hamilton TEA Transplanter

Tam otomatik, kullanımı kolay çok yönlü bir makine

Bilgisayarla kontrol edilen HAMILTON Transplanter, viyoldan aldığı fideleri bir başka büyük viyola yada saksıya yerleştiren tam otomatik, kullanımı kolay çok yönlü bir makinedir. Ekme derinliği ve hızı bitkilere zarar vermeksizin makine çalışırken dahi kolaylıkla ayarlanabilir.

XP600 serisi 3 – 6 başlı, RP600 serisi 4 – 12 başlı modelleri ile seri üretim yapan işletmeler için tüm dünyada tercih edilen bir makinedir.

  Hamilton TEA XP600M Transplanter

Hamilton T.E.A. XP600M serisi dikim makineleri, XP serisi dikim makinelerinin radikal bir şekilde geliştirilmişidir. Son derece kullanımı kolay ve her büyüklükteki seraya uygundur. Her bir dikim kafası, son derece gelişmiş ama kullanımı da bir o kadar kolay olan bilgisayar tarafından bağımsız olarak kontrol edilmektedir. İhtiyacınızı karşılayacak ideal performansı sağlamak amacıyla 3 ila 6 arası dikim kafası ile monte edilebilir. Dört kafalı bir makine, uygulamaya bağlı olarak, saatte 6.500+ bitki dikim oranında çalışabilirken, altı kafalı bir makine saatte 10.000 bitkiye kadar çıkabilir. Tipik olarak, iki operatör, biri viyolleri yükleyerek ve paketleri etiketleyerek, diğeri de viyolleri indirerek ve tek tük kayıpları düzelterek üretimi devam ettirebilir.

Gelişmiş bilgisayar kontrolü, kesin bir doğruluk ve çok yönlülük sağlar ve makine, neredeyse her tür viyolden, bütün saksı veya diğer viyol çeşitlerine aktarım yapabilir. Küçükten büyüğe her tür viyolden aktarım yapabilir. Viyoller, makineye boylamasına ya da enlemesine verilerek aktarım seçenekleri arttırılabilir. Bilgisayar, 99 viyol programı ve 99 takım/saksı programı ile, neredeyse 10.000 mümkün kombinasyon oluşturacak şekilde, fabrikada veya kullanıcı operatör tarafından programlanabilir. Söküm ve dikim derinliği ve hızı, makine çalışırken değiştirilebilir. Yedekleme, program ve yazılım güncellemeleri için bir disket sürücü mevcuttur.

Farklı viyoller için programlama, bilgisayar hafızasına viyol ölçülerini girerek sağlanmaktadır. Hafızaya, bir tuşa basarak tekrar ulaşılabilir ve değişik programlara geçirdiğinde hiç bir alete gerek yoktur. Her hareket motor kontrollüdür ve el ile ayarlamalara gerek yoktur. Bilgisayar her program için, kullanılacak en uygun kafa sayısını otomatik olarak seçer ve kullanılmayanları park ederek, elle kafa ekleme ve çıkarmaya gerek bırakmaz. Genişliği 600mm ye kadar olan viyol kullanımına müsaittir.

Mühendislik harikası motor teknolojisi sayesinde, bir gözden söküp diğer bir göze yerleştirme her zaman doğru ve tekrarlanabilir özelliktedir. Bilgisayar dikim kafalarının hızlanma ve yavaşlama kontrolünü yapar, bu da maksimum hızla minimum bitki rahatsızlığı demektir. Hamilton T.E.A. Transplanter özel kavrama iğne/parmağı dizaynını kullanarak, küçük köklü bitkilerin aktarımını da başarıyla yapmaktadır. Bir diğer özgün özellik de “yan adım” söküşüdür, yani söküş kafaları, üstten değil yandan yaklaşır. Bu gövde ve yaprak zedelenmesini önler.

Makine iskeleti alüminyumdur ve çalışma levha yüzeyi çizilmez malzemeli ve şeffaf plastik güvenlik bantları vardır. Makineyi serada yada çalışma sahasında hareket ettirmeyi kolaylaştıran geniş tekerlekler standarttır. Üniteye dahil edilen güvenlik kilidi ve acil durdurma sistemleri CE onaylıdır. Modeller besleme yürüyen bandı eklentisi ve büyük boy viyol gözleri için özel geniş parmakları içerir. Programlama ve operasyon için tam bir eğitim, fabrika tarafından eğitilmiş teknisyenler tarafından kurulum sırasında verilecektir.

  Doküman & Video
Hamilton Design Hamilton TEA Transplanter Fide Dikim Makinesi 5,25MB Hamilton TEA Transplanter Fide Dikim Makinesi - YouTube üzerinde video
Hamilton Design Hamilton TEA Fide Dikim Makinesi ve Javo 30,9MB Hamilton TEA Fide Dikim Makinesi ve Javo - YouTube üzerinde video
Hamilton Design Hamilton Tohum Atma Makinaları 627KB Hamilton Tohum Atma Makinaları - PDF Belgesi

Agro Depo & Referanslar

Site Haritası

Email Adresimiz

info@agro-depo.com

Posta Adresimiz

Fulya Mh. A.Kotil Cd. No:13/B D:4
Şişli, İstanbul

Danışma Hattı

0212 275 10 10
Pzt-Cm 08:00-17:00 saatleri arası

Copyright 2004-2020, Fides Grup

Partnerlerimizin Siteleri: