Agro Depo - Innovative Agricultural Solutions
Natürel Tohum Atma Makinesi / Hamilton Natural Seeder

Saatte 80.000 tohum ekebilen hızlı, kullanımı kolay ve çok yönlü bir makine.

Makine üzerindeki meme çubukları titreşimli tohum haznesindeki tohumları vakum gücüyle alır ve viyolun doğru pozisyona gelmesiyle beraber viyol gözlerine bırakır ve bu işlem viyol tamamıyla dolana kadar otomatik olarak devam eder.

Viyolun manuel, otomatik yada mikro prosesör ile hareket edebileceği versiyonları mevcuttur. Begonya ile kavun tohumu büyüklükleri arasındaki tohumlar kolaylıkla ekilebilir. Tohum atma verimi %99,99 dur. Tekli, ikili yada çoklu tohum atmaya yönelik meme çubukları isteğe bağlı olarak sağlanabilmektedir.

  • Saatte 40.000 - 80.000 tohum atma kapasitesi (Viyol göz sayısına bağlı)
  • % 99,9 tek tohum düşürme oranı - istenildiğinde bir göze birden fazla tohum düşürme özelliği
  • Begonia'dan, marul ve karpuza tüm tohumları ekebilme olanağı
  • Farklı ölçülerde viyoller kullananlar için pratik ayarlarlanma özelliği
  • Kullanımı çok kolay ve pratik, bakım gerektirmez, hafif taşınabilir
  • Ücretsiz Yerinde Kurulum ve Eğitim
  • Bir Yıl Hamilton Garantisi, Fides - AgroDepo Servis hizmeti

  Nasıl Çalışır?

18 sıraya kadar seçeneği olan nozül kolu, tohumu titreşen bir tepsiden vakumla alır. Vakum, vakum pompası ihtiyacını ortadan kaldıran basit bir venturi ile yaratılır. Tohumlar, bırakım tüplerine geldikleri zaman kısa bir mesafeden bırakılmaları için tohum yatağı tohumlayıcının altında doğru pozisyona gelene kadar bekletilirler. Bu, tohum sekmelerini engeller. Nozül kolu otomatik olarak tohum tepsisine döner ve yeni sıra için tohumları toplar. Döngü, viyol tamamen tohumlanıp diğer viyol için hazır olununcaya kadar her saniyede bir otomatik olarak devam eder. Makine tamamen havayla çalışır ve çalışmak için sadece uygun bir hava kompresörüne ihtiyaç duyar. Indexer ve Tray Stepping Conveyor modelleri için, 80 psi’de (5.5 bar) 4 cuft/dakika (100 l/m) çıktısı olan bir kompresör önerilir.

Hamilton Natural Seeder genişbir seçenek yelpazesi ile sunulmuştur.

  Özellikler

Hız

Optimum ayarlamayla Hamilton Natural seeder saatte 80,000 tohumu ekebilir. Ekim viyolleri için tipik oranlar: saatte 120 hücreli viyol, 105 hücreli viyol ya da 500 bölmeli viyol. Değişken hız tüm modellerdeki bir özelliktir.

Kesinlik ve Menzil

Tohum ve varyeteye bağlı olarak %99.9’a varan bir kesinlik mümkündür. Begonyadan kavuna kadar tohumlar, tohumlayıcı ile ekilebilir ve kesinlik daha düzgün şekilli tohumlarla artar. Tek, çift ya da üçlü sıralar için dört farklı boyda deliklere sahip nozül kolları mevcuttur. Bir kere ayarlanınca, yüksek oranda bir tekrarlama kesinliği sağlanmaktadır.

Esneklik

Hamilton Natural Seeder’ın en önemli avantajlarından biri, bugün piyasada satılan hemen her türlü viyole, tohum yatağına ve yatak bitki konteynerine ekim yapabilmesidir. Taşıma viyollerindeki saksılara doğrudan ekim yapılabilir ve bir viyolden diğerine sadece birkaç dakikada geçilebilir.

Standart Donanım

Standart 18 sıralık tohumlayıcı (Part No. S1802T) 0.3 mm nozül kolu, vakumlu tohum temizleme kavanozu(cam), polikarbonat tohum tepsi kapağı, vakum indirgeme adaptörü, nozül temizleme kabloları, tohum durdurma vidaları, altıgen vida anahtarları seti, sıra aralığı plakaları için metal delik zımbası, kullanma kitapçığı ve kompresör ile gösterge bağlantıları için naylon örtü. 20 sıralı tohumlayıcılar ek bir maliyetle (Part No. S1802 – 20) mevcuttur. Daha eski donanımınızı en yeni özelliklere güncellemek için kitler mevcuttur. Fiyatlar ve detaylar için lütfen e-mail atınız.

  Aksesuarlar

Sıkılaştırıcı Silindir / Roller Dibbler

Sıkılaştırıcı Silindir / Roller Dibbler

Tohum ekimi öncesi viyol gözlerindeki karışımın yoğunluğunu ve sıkılığını en uygun hale getiren basit ama etkili bir aygıttır. Piyasadaki birçok viyola uygun çeşitleri mevcuttur.

Vermikulit Atma Aparatı / Vermiculite Dispenser

Vermikulit Atma Aparatı / Vermiculite Dispenser

Tohum atma makinesi ile ekilen tohumların üzerine uygun miktarda vermikulit atmaya yarayan bir aparattır. Natürel ve Silindirik tohum atma makineleri için iki ayrı versiyonu mevcuttur. Tohum atma makinesi ile konveyörün hızına uyumlu olarak hava ile çalışır.

Kendini Temizleyen Meme Çubuğu / Self Clearing Nozzle Bar

Natürel Tohum atma makinesindeki tohum haznesinden vakum yoluyla tohum almaya yarayan meme çubukları içerisinde bulunan teller her seferinde otomatik olarak meme deliklerine girerek delikleri temizlerler. Amaca uygun birçok versiyonu olan bu aparatta iki veya üç delikli çubuğa sahip olanları filizlenme oranı düşük tohumlar için tavsiye edilebilir. Lobelia ve Begonia gibi zor tohumlar için özel meme çubuklu olanları vardır. Bütün aparatlar 20 yada 14 sıralı iki ayrı gruba ayrılmıştır.

Üniversal Profil Çubuk / Universal Profile Bar

Natürel Tohum Atma Makinesi için dizayn edilmiştir. Kavun yada salatalık tohumu gibi daha büyük tohumların daha kolay ekilmesine olanak sağlayan geniş çaplı memelerden oluşur.

Çok Amaçlı Konveyör / Multi–Purpose Conveyor

Vermikulit atma aparatı ile Sulama çubuğunun kolayca monte edilebileceği pratik, çok yönlü bir konveyördür.

Sulama Çubuğu / Watering Bar

Viyoldaki her bir göze uygun miktarda su veren, tohum atmadan önce yada sonra konveyöre monte edilebilen bir aparattır. Natürel ve Silindirik Tohum Atma makinelerinin ikisine de uyumludur. Sadece altından viyol geçerken sulama yapar.

  Doküman & Video
Hamilton Design Hamilton Natürel Tohum Atma Makinesi (Sistem A)
Videoda PLC kontrol mekanizmalı hali görülüyor.
3,59MB Hamilton Natürel Tohum Atma Makinesi (Sistem A) - YouTube üzerinde video
Hamilton Design Hamilton Natürel Tohum Atma Makinesi (Sistem B)
Videoda PLC kontrollü bant mekanizması üzerinde vermikülit atma aparatı ve sıkılaştırıcı silindir ile beraber görülüyor.
8,20MB Hamilton Natürel Tohum Atma Makinesi (Sistem B) - YouTube üzerinde video
Hamilton Design Hamilton Çok Amaçlı Konveyör 6,73MB Hamilton Çok Amaçlı Konveyör - YouTube üzerinde video
Hamilton Design Hamilton Tohum Tepsisi
Videoda silindirik tohum atma makinesi üzerinde görülüyor. Bir güçlendirme kiti olarak eski modellere de eklenebilir.
0,99MB Hamilton Tohum Tepsisi - YouTube üzerinde video
Hamilton Design Hamilton Tohum Atma Makinaları 627KB Hamilton Tohum Atma Makinaları - PDF Belgesi

Agro Depo & Referanslar

Site Haritası

Email Adresimiz

info@agro-depo.com

Posta Adresimiz

Fulya Mh. A.Kotil Cd. No:13/B D:4
Şişli, İstanbul

Danışma Hattı

0212 275 10 10
Pzt-Cm 08:00-17:00 saatleri arası

Copyright 2004-2020, Fides Grup

Partnerlerimizin Siteleri: